Jděte na borůvky!

1. srpna 2012 v 6:24 |  Zdravá výživa

Jděte na borůvky! Jsou zázračný lék a zhubnete!

Udělejte si o víkendu výlet na borůvky a projezte se ke zdraví
Udělejte si o víkendu výlet na borůvky a projezte se ke zdraví

Sezona borůvek už je v plném proudu. Jou jich plné lesy a prodávají se kolem silnic a v tržnicích. Spěchat sice nemusíte, protože toto populární ovoce dozrává až do září, je však spousta důvodů proč na něj vyrazit hned!

Proč jíst borůvky?


Jsou zdrojem vitaminu C

Drobné ovoce je velkou zásobárnou vitaminu C, který posiluje imunitní systém, působí jako prevence a lék při nachlazení, chřipce a infekčních onemocněních. Ve 150 g borůvek je asi 31 mg vitaminu C. Menší miska plodů se rovná denní dávce vitaminu C.

Tlumí menstruační problémy

Třísloviny obsažené v ovoci mírní menstruační bolesti, silné krvácení, usnadňují ženskému tělu vyrovnat se s přechodem. Chrání tělo před infekcemi Vysoký obsah antioxidantů chrání organismus před volnými radikály, viry a bakteriemi. Borůvky chrání sliznice a přispívají k jejich rychlejší regeneraci zejména při respiračních a zánětlivých onemocněních.

Pomáhají při léčbě cukrovky

Čaj z borůvkových listů je prospěšný pro diabetiky, protože mírně snižuje hladinu cukru v krvi. Připravíme ho ze dvou lžiček řezaných listů, které vsypeme do 0,25 l vody a 10 minut povaříme. Pijeme chladný, 2 šálky denně.

Uleví při aftech

Trápí vás záněty dásní a afty? V tom případě pomáhá výplach úst odvarem z borůvkových listů. Zmírňují střevní potíže Při kolikách a otravách jídlem fungují jako dezinfekce a takzvaně staví. Pomáhají v jakékoli formě, čerstvé i konzervované.

Čistí ledviny

Mají blahodárné účinky na ledviny a močové cesty, čistí je a pomáhají léčit případné infekce v této oblasti.

Jsou prevencí proti rakovině

Antioxidanty v plodech působí jako prevence proti vzniku nádorových buněk, zejména proti nádoru prostaty.

Zlepšují náš zrak

Pravidelná konzumace borůvek zlepšuje zrak a působí jako účinná prevence proti šerosleposti.

Čistí organismus

Zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkci lymfatického systému.

Prospívají krevnímu oběhu

Posilují cévní systém a zlepšují krevní oběh a prokrvení končetin.

Hojivě působí na ekzémy

Odvar z ovoce pomáhá na ekzémy a při opařeninách. Stačí jen lžíci sušených borůvek zalít 0,25 l vařící vody a nechat stát až do vychladnutí. Pak už stačí jen postižená místa potírat.

Dodávají energii a léčí

Dodávají životní energii a omlazují, uklidňují nervy, pomáhají při léčení hemeroidů, zvláště v těhotenství.

Nepustí váhu nahoru

Dejte si denně misku borůvek (177 kJ), pochutnáte si a rozhodně nepřiberete

Pro někoho při trhání vyvstává otázka: Hřebenem, nebo rukou?

Jak je správně trhat?


Nejlepší způsob sběru je za použití hřebenu. Není to žádným nařízením zakázáno, pokud ovšem nepoškozujete borůvčí. Když si natrháte borůvky pro svou vlastní potřebu a při česání hřebenem nevytrháváte a trvale nepoškozujete borůvčí, je tato metoda dovolená.

Jak dlouho vydrží?


Borůvky se nedají dlouho uchovávat, musíte je rychle zpracovat (zamrazit, zavařit) nebo sníst V ledničce vydrží jen dva až tři dny.

Jak se zbavit fialových skvrn?

* Z rukou - pomocí citronové šťávy
* Ze lněných látek - kyselým mlékem (namočit asi na půl hodiny)
* Z vlny - citronem
* Z hedvábí - alkoholem.
Nezapomeňte oděv nakonec vymáchat v teplé vodě! Pomáhá také žlučové mýdlo, při jeho použití postupujte podle návodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AlbertNuh AlbertNuh | E-mail | Web | 5. června 2018 v 23:54 | Reagovat

The prostate related is the central a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate can be found just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections from the rest in the body. A patient may feel testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal of the prostate defect accompanied by making use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some of the things you can do and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations a week will assist to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming greater than four meals of beef every week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most important measure to consider to be sure a proper prostate would be to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you must go for prostate examination at least one time a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama