Tvář z barevných skvrn

7. října 2006 v 23:12 |  Zajímavosti

Tvář z barevných skvrn

Byl jsem 2 roky šťastně rozvedený a konečně jsem se kromě práce knihkupce mohl naplno věnovat i svému koníčku - malování obrazů.

Jednou ráno jsem se na břehu Ohře snažil namalovat pohled přes zahrádky na lounský kostel. Lopotil jsem se s mlhavým oparem a málem jsem přehlédl dvě ženy s kočárkem. "Co to bude, až to bude?" ozvalo se za mými zády a já se lekl tak, až jsem vytvořil velkou tmavou skvrnu tam, kde měla být lesklá hladina řeky. "Kurňa," otočil jsem se nazlobeně.
Na víc jsem se nezmohl, zíral jsem v úžasu a nic kromě NÍ nevnímal. Úplně mě uhranuly její modré oči v krásné tváři rámované dlouhými blond vlasy, které zářily jako démanty v čelence královny ze Sáby.
"Já jsem Hanka a tohle," ukázala na ženu s kočárkem, "to je moje sestra Gábina. "Hezkej obraz, viď?" obrátila se Hanka na svou sestru a já se toho hned chytil: "Mohl bych vás namalovat?" Zvedla tázavě obočí. "Jako portrét?" "Jako akt!"
Rozesmála se. Jiná by mi rovnou dala políček! "Jsem vdaná. Sice před rozvodem, ale pořád ještě vdaná." "Já počkám," nedal jsem se odbýt. Znovu se ozval smích, obě mi zamávaly a zmizely na druhé straně řeky.
Brzy začala Hanka chodit do knihkupectví pravidelně, kupovala si u mě časopisy. Až jednou! Objevila se, právě když jsem předával jedné zákaznici portrét jejího syna. Obrázek se té paní líbil, peroto se zajímala, zda bych namaloval i její dcerku. "Jako akt?" zeptal jsem se, ale jen dva lidé - Hanka a já - věděli, že otázka patří někomu jinému. "No, hromadí se mi tu lidi," uťal jsem debatu, "za tenhle portrét mi dáte tři sta a když se rozhodnete, tak já k vám večer přijdu a rád vám to udělám třeba i se slevou," nabídl jsem zákaznici.
"Jo," rozsvítily se Haničce oči a s úsměvem vedla paní ke dveřím, zatímco na celý obchod křičela: "Pan vedoucí k vám večer zaskočí domů a udělá vám to rád i se slevou. Celý ten akt!"
No nezabili byste ji?!? Právě to je důvod, proč ji mám rád. Je totiž stejně praštěná jako já. Už spolu bydlíme 3 roky a většinu místa na stěnách nám zabírají akty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká bude letošní zima?

Krutá 60% (3)
Studená 40% (2)
Sněhová 0% (0)
Normální 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama