Partnerské štěstí spočívá v dobrém sexu

8. října 2006 v 8:46 |  Zajímavosti

Partnerské štěstí spočívá v dobrém sexu

Kliknutím fotografii zvětšíte.
Žehlení partnerova či partnerčina oblečení prý ukazuje pravou lásku.
foto: Philips
Přitažlivý zevnějšek, vzdělání, humor, výše příjmů, sociální postavení... Těmto i obdobným kritériím, jež byla podle nesčetných výzkumů veřejného mínění považována za rozhodující pro volbu životního partnera i společný harmonický život, zřejmě odzvání. Alespoň podle výsledků jedné z anket, jež zcela jednoznačně staví na první místa kvalitní sex a společné zájmy.

Z odpovědí na otázky, jež zpracoval německý institut Eisele & Noll, mimo jiné vyplynulo, že jsou pro šťastný svazek dokonce důležitější než společné děti. Všech 574 respondentů obojího pohlaví se v podstatě shodlo na tom, že oddací list nehraje příliš důležitou roli, stejně jako počet let, po něž trvá společné soužití. Připustili, že se současným partnerem jsou nadmíru spokojeni. Dělníci a řemeslníci o něco více než důchodci, páry ve střední příjmové kategorii více než dvojice s nízkým nebo naopak vysokým výdělkem.
"Pro šťastný vztah je nesmírně důležitý i pocit volnosti a svobody," uvádí se v závěrečné zprávě. Za podstatně spokojenější se mnohem častěji označovali ti, kteří spolu nesdílejí domácnost, než ti, kteří se denně setkávají u stolu a v posteli. Výborně fungující partnerství připustily dvě třetiny dotázaných do třiceti let. K témuž hodnocení však dospěla necelá polovina lidí, kteří už překročili šedesátku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama