Nosíte brýle?

7. října 2006 v 20:57 |  Zajímavosti

Nosíte brýle?

Zdroj: http://www.victorie.cz
Mnoho dívek a žen trápí, že se musí dívat na svět skrz brýle. Považují to za kosmetickou vadu, často se za ně stydí a nasazují si je jen výjimečně. Rozhodně nemusí mít obavu, že jim uberou na půvabu. Právě naopak, brýle mohou sloužit jako dokonalý doplněk. Záleží na tom, k jakému účelu a jaké obroučky si přejeme mít. Věnujme proto pozornost výběru obrouček, na kterých velice záleží. U očního optika se obrňte trpělivostí, nechte si poradit a vyzkoušejte si několikery. Nesahejte hned po prvních, které se vám líbí. Při trpělivém vyzkoušení určitě najdete tvar i barvu, která vám bude slušet. Pro denní nošení zvolte brýle praktické, ale přesto by měly by ladit nejen k barvě vlasů, ale typu vašeho obličeje.
Obličej kulatý
Nesnáší nic kulatého ani výrazného. Ke světlým vlasům volíme obroučky menší a trochu hranatější. U velmi krátkých vlasů sluší obroučky oválné.
Obličej hranatý
Obličej hranatý, který má výrazné lícní kosti a případně širokou bradu- zde je nutno se vyvarovat nápadně hranatých obrouček a volit spíše kulaté či oválné rámečky s úzkou obrubou.
Obličej srdcovitý
Srdcovitý obličej s širokým čelem a ostřejší bradou- volíme obroučky ve tvaru motýlích křídel, vrchní část brýlí širší než spodní. Nosíme-li účes s vysoko vyčesanými vlasy, můžeme volit i rámečky kulaté, úzké.
Obličej oválný
Zde je volba velmi snadná. Záleží jen na výběru obrouček, které by se hodily k barvě pleti a vlasů. Čím je obličej jemnější, tím užší by měly být rámečky. V případě delšího nosu volíme obroučky se širším a níže položeným můstkem.
V souladu s oblečením zvolte k nalíčení oka a jeho okolí barvy, které spolu ladí: Na víčka a pod obočí odstín světlejší, rozetřený do ztracena. Na řasy tmavší barvu.
Jste-li krátkozraké, můžete oči opticky zvětšit použitím tmavé tužky, orámujete jejich obrysy. Líčení dokončíte nanesením světlých stínů pod obočí.
Jste-li dalekozraké, nepoužívejte výrazné líčení, neboť už skla vašich brýlí oči zvětšují. Opatrně nanášejte světlé stíny a tmavou tužkou zvýrazněte vnitřní kouty. Tak se podaří oči opticky zmenšit.
Nepokládejte nošení brýlí za nemilou nutnost, ale za něco, co může doladit i vaše oblečení. Pokud by vám brýle opravdu ubíraly na kráse a půvabu, bylo by vhodné si po dohodě s očním lékařem pořídit kontaktní čočky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mdg mdg | 18. září 2008 v 14:21 | Reagovat

Já nosím brýle i rovnátka! A mám obojí teď na sobě:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama