Magické předurčení

16. října 2006 v 12:57 |  Články

Magické předurčení

Netušíte, co si myslet o chování nejbližší přítelkyně? Chcete vědět, jaký bude okouzlující přítel, až pomine první poblouznění? Co připravil osud vašim dětem? Budoucnost je nejistá, ale živly mohou naznačit cestu, kudy se bude ubírat.
Oheň, voda, země a vzduch se staly předobrazem magických živlů už před tisíci let ve staré Indii. Odtud je převzali antičtí Řekové, přiřadili k nim jednotlivá znamení zvěrokruhu a uspořádali je do systému, který uznává magie dodnes. Rozluštit skrytý význam však není vždy jednoduché. Nenechte se proto zaskočit a mějte vždy na paměti, že žádná věc nesestává pouze z jednoho živlu!
Jako pátý živel (indický ákáša) se někdy uvádí duch. Je obsažen ve všech ostatních a udržuje je v rovnováze. Grafickým vyjádřením spojení všech živlů je pěticípý pentagram, prastarý pohanský symbol. Vždy bývá postaven vrcholem vzhůru. Používá se nejen jako symbol pro čarování, ale také jako ochranný talisman přinášející sílu a poznání.
Živly lze nalézt i v další nepostradatelné magické pomůcce, svíčce. Ještě nezapálená, čekající na svůj osud, představuje zemi. Když hoří, vládne jí oheň. Pro tající tekutý vosk je předobrazem voda. Spirála matného kouře pak symbolizuje vzduch.
Každý živel se kdysi spojoval s konkrétním časem dne. Lidé byli přesvědčeni, že v některých přirozených časových bodech se čas na chvilku zastaví, brány mezi světy se otevřou a božské síly mohou volně pracovat.
Oheň
Základní energie, nejpozitivnější (nejvíce obrácená ven) ze všech živlů. Je aktivní, dominantní a bojovná, symbolizuje vůli. Ohnivým lidem nesvědčí klid a pasivita, vyhledávají dramatický život plný změn. Přemíra energie jim nedává ustrnout. Hýří dobrou náladou a nadšením, za všech okolností dávají plně najevo své city, ať už vášnivou lásku, či vražedný hněv. Jsou to dobromyslné a štědré osobnosti, pro které obdiv a uznání znamenají víc než peníze. Díky své sebedůvěře se často stavějí do čela ostatních. Občas však narazí, když si myslí, že všichni lidé jsou stejně upřímní jako oni.
Země
Praktický negativní živel spojený s materiálním světem. Nejde o špatnou charakteristiku! Negativní v tomto případě znamená sílu působící dovnitř. Země je odpradávna symbolem plodnosti. Vzdoruje všem snahám o přeměnu, vše z ní pochází a vše se do ní vrací. Vyrovnaní lidé tohoto druhu dají jen na pragmatickou zkušenost, víra a snění jsou jim na hony vzdáleny. Bývají proto konzervativní a tvrdohlaví. Jejich opatrná a spolehlivá povaha spoléhá na zdravý rozum, upřednostňují hmotný blahobyt před duševním rozvojem. Člověk patřící Zemi bývá velmi zodpovědný a pracovitý, až puntičkářský. Rozhodně netrpí přebytkem představivosti a nepředvídané okolnosti ho dokážou pořádně vykolejit. Heslem pro něj je: Všechno hezky po pořádku. K jeho modlám patří domov, prosperita a peníze.
Vzduch
Pozitivní, tvořivý živel. Na rozdíl od ohně, jenž stoupá do výšky, je spojen s horizontálním pohybem. Vzdušní lidé vynikají intelektem, logikou a abstraktním myšlením, nejsou však příliš praktičtí. Občas jim také dělá problém projevení citů. Mají však smysl pro spravedlnost a obvykle se nemýlí ve svém odhadu, což tento nedostatek částečně kompenzuje. Když se překonají, jsou příjemně společenští. Zájem přitahují i mnohými koníčky a celoživotní snahou o sebevzdělání.
Voda
Nejvíce uzavřený ze všech čtyř živlů. Vodní lidé dají hodně na city, racionální a přímočará logika je neoslovuje. S okolím nejraději komunikují prostřednictvím umění, zejména hudby a poezie. Umějí se vcítit do druhých, vzít je pod svou ochranu a láskyplnou péči. Potřebují však k tomu blízké citové vztahy, povrchní poměry je činí nešťastnými. Mohou být velmi starostlivými rodiči, ale zároveň nepříjemně vlastnickými partnery. Jsou také hodně zranitelní a trpí sklony k sentimentu. Když jim někdo ublíží, stáhnou se do sebe a odmítají komunikovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

No to jsem nevěděl/a

Ano věděla 31.3% (10)
Nevěřím 15.6% (5)
Nesmysl 15.6% (5)
No super 18.8% (6)
Ne nevěděla 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama